Дневни лист Политика о награди „Марко Јарић“

05. јула 2023.

Дневни лист Политика извештава о ванредној додели награде „Марко Јарић“ за 2019. годину проф. др Марку Лончару са Универзитета Харвард у Сједињеним Америчким Државама.

Како пише Политика, др Лончар је својим предавањем након свечане доделе у САНУ зашто су дијаманти најбољи пријатељи физичара и својим духовитим опаскама показао зашто је добитник не само ове престижне награде већ и бројних награда за најинтересантнија предавања студентима.

Политика истиче да је проф. др Марко Лончар након Математичке гимназије у Београду завршио Електротехнички факултет Универзитета у Београду, а затим докторирао на Калифорнијском институту за технологију. Постдокторске студије је завршио на Харварду где је данас редовни професор.