Посета гостију из INFN

26. марта 2018.

Институт за физику у Београду посетили су 12. марта угледни гости из једне од највећих научних организација у Европи – италијанског ИНФН-а (Istituto Nazionale di Fisica Nucleare).

ИНФН окупља мрежу већег броја престижних лабораторија и центара у Италији, а већ дуго је и стратешки партнер Института за физику у Београду. Заједно са ЦЕРН-ом, и немачком DESY, ИНФН је подржао покретање иницијативе изградње Верокио центра на Институту.

У посети су боравили велики пријатељ физичара у Србији и један од првих људи италијанске науке, Фернандо Ферони, председник ИНФН, као и Антонио Зоколи, заменик председника Извршног одбора ИНФН.

Током боравка на Институту, разговарали су са директором Института за физику, др Александром Богојевићем, о даљем јачању сарадње, као и о конкретним акцијама око новог пројекта Верокио на Институту. У разговору су учествовали и заменик директора, др Антун Балаж, као и научни саветник, др Александар Белић.

Током боравка на Институту, професор Ферони дао је нарочито занимљив интервју, који ће бити објављен ускоро.

ФОТО: IPB/Бојан Џодан