Трећи ЕРЦ грант у Србији

01. децембра 2022.

Након што су др Софија Стефановић са Филозофског факултета у Београду, а потом и др Магдалена Ђорђевић из Института за физику у Београду у претходној деценији освојиле прве ЕРЦ грантове у Србији, сада је други истраживач из Института за физику освојио овај престижни грант Европског истраживачког савета (ЕРЦ).

Трећи ЕРЦ грант у историји српске науке, у вредности од 1,5 милиона евра, додељен је др Јакши Вучучевићу за истраживања сложених система која би могла да унесу тектонске промене у испитивања високотемпературних суперпроводника и других важних, али нерешених питања физике чврстог стања.

У уторак, 29. новембра 2022. године, у читаоници библиотеке „Др Драган Поповић“ на Институту за физику у Београду поводом додељеног ЕРЦ гранта одржана је конференција за новинаре. Присутнима су се обратили др Јелена Беговић, министарка науке, иновације и технолошког развоја, др Александар Богојевић, директор Института за физику, и др Јакша Вучичевић, добитник ЕРЦ стартер гранта Европске комисије.