Емеритуси истраживачи Института за физику

10. маја 2024.

Током обележавања Дана института 2024. у башти Института за физику у Београду додељене су и повеље истраживачима емеритусима. Ово почасно звање Института стекло је шесторо угледних истраживача који су током каријере постигли импресивне научне резултате:

др Босиљка Тадић
др Таско Грозданов
др Миливој Белић
др Бранислав Саздовић
др Милутин Благојевић
академик Зоран В. Поповић

Емеритус истраживач представља посебно почасно звање које Институт за физику додељује истакнутим научницима који својим истраживачким, образовним и иновационим напорима настављају да доприносе Институту. Реч је о трајном звању које се додељује као израз дугорочне везе и афилијације истакнутог научника са Институтом за физику.

Добитник звања Емеритус истраживач за то не прима плату, нити има права на другу новчану накнаду. Одлуку о додели почасног звања Емеритус истраживач доноси директор Института уз сагласност кандидата, а звање није у вези са звањем Емеритус професор дефинисаним Законом о високом образовању.

Фотографије: Бојан Џодан