Посета представника Института „Јожеф Стефан“

24. октобра 2023.

Делегација Института „Јожеф Стефан“ у Љубљани посетила је у уторак, 24. октобра 2023. године Институт за физику у Београду.

Институт су посетили Лука Вираг, правни саветник, Полона Стрнад, саветница за односе са јавношћу, Андреј Сушник, оператер на реактору и Марко Росман, оператер реактора и руководилац смене.

Циљ посете је ширење сарадње две научне установе пре свега у области иновација. Представници Института „Јожеф Стефан“ су имали састанак са директором Института за физику у Београду, др Александром Богојевић, где су разменили искуства и упознали се са радом ове установе. Гости су били посебно заинтересовани за активности Института у области комуникација.

Након састанка гости су разговарали са запосленима у Иновационом центру Института.

Посета делегације Института „Јожеф Стефан“ представља наставак сарадње започете у јуну 2023. године када је институт у Љубљани посетила делегација Института за физику у Београду и када је потписан Споразум о сарадњи.