Споразум о сарадњи са Институтом „Јожеф Стефан“

27. јуна 2023.

Делегација Института за физику у Београду посетила је у понедељак, 26. јуна 2023. године Институт „Јожеф Стефан“ у Љубљани. Приликом посете заменик директора Института за физику, др Саша Лазовић и директор Института „Јожеф Стефан“, проф. др Боштјан Залар потписали су Споразум о сарадњи чиме је формализована дугогодишња сарадња коју ове две установе успешно негују, али и отворен простор за нове заједничке активности.

На састанку се разговарало о заједничким пројектима два института у оквиру словеначког програма Фонда за развој, билатералним пројектима, као и о будућој сарадњи.

Након састанка директор проф. др Залар је говорио о Институту „Јожеф Стефан“, а затим су представници Института за физику у Београду обишли Лабораторију за фотонику.