„Повратак науке“ освојио средства ЦПН-а

24. маја 2024.

Одељење комуникација Института за физику у Београду пројектом „Повратак науке“ освојило је средства на Јавном позиву Центра за промоцију науке. Судећи према коначаној ранг-листи која је објављена прошле недеље, пројекат је високо оцењен, као трећи међу 181 предлогом.

Кроз овај пројекат са амбициозним називом „Повратак науке“ Институт за физику у Београду, у оквиру иницијативе “Наука кроз приче” током јесени 2024. године обновиће програм популарних трибина посвећених разноликим темама које су инспирисане науком. Уз занимљиве саговорнике и пратећи програм, трибине су привлачиле необично много посетилаца и временом постале један од најзапаженијих научнопопуларних догађаја у граду чије је организовање прекинуто због Ковид-19 пандемије. Сада, након неколико година паузе, припрема се обнова овог програма коме су многи љубитељи науке били искрено привржени.

Више о претходним трибинама прочитајте на сајту портала Наука кроз приче.

ФОТО: Бојан Џодан