Медијска лабораторија освојила средства на јавном позиву

20. априла 2023.

Према прелиминарним резултатима које је 14. априла 2023. године објавио Центар за промоцију науке, пројекат „Медијска лабораторија (MEDIALAB)“ Института за физику у Београду и ове године освојио је средства на Јавном позиву.

Институт за физику се тако нашао међу 10 пројеката коју су освојили финансирање у категорији два за коју је послато чак 111 предлога пројеката.

„Медијска лабораторија“ је подухват који је покренуло Одељење комуникација Института за физику, а који представља обуку за научне новинаре. Пројекат су, у оквиру иницијативе „Наука кроз приче“, покренули научни новинари Марија Ђурић и Слободан Бубњевић, а прва MEDIALAB обука организована је 2018. године.

На претходном Јавном позиву Институт је такође добио средства за пројекат MEDIALAB, а крајем 2022. и почетком 2023. године обуку је похађало 20 полазника.