Повеља Математичког факултета за Институт

08. маја 2024.

Математички факултет Универзитета у Београду прославио је крајем година 150 година постојања. Свечаном академијом у МТС дворани у Београду обележено је век и по од оснивања катедре за математику на тадашњем Природно-математичком одсеку Филозофског факултета, која је 1947. године прерасла у Природно-математички факултет, а из ког се 1995. године издвојио Математички факултет.

Свечаној академији присуствовали су представници државних институција, образовних установа, професори, дипломци и студенти, а Математички факултет је доделио и повеље захвалности установама са којима негује сарадњу. Повељу захвалности добио је и Институт за физику у Београду, а ово признање је у име Института примио др Александар Белић.