У потрази за светим гралом модерне физике

21. септембра 2023.

Циклус предавања „Квантна гравитација – свети грал савремене физике“ на којима ће говорити више истраживача Института за физику у Београду, биће организован од 26. септембра у Задужбини Илије М. Коларца у Београду (Студентски трг бр.5).

Сваког уторка од 18 часова биће представљена нека од најважнијих, најинтригантнијих и најинспиративнијих тема модерне физике – од квантне механике и опште теорије релативности, преко квантне теорије поља у равном и кривом простору, па све до основних идеја квантне гравитације.

На предавањима ћемо добити одговоре и објашњења како и зашто су се те области развијале и како су довеле до потраге за коначном, „најфундаменталнијом“ теоријом. Зашто очекујемо да финална теорија у том низу једног дана буде квантнa гравитацијa која се, управо због тога, често сматра светим гралом читаве физике?

Добро дошли!
Улаз је слободан.

КАЛЕНДАР ПРЕДАВАЊА

Зашто квантна механика