Ученици Девете београдске гимназије у Институту

20. децембра 2023.

Ученици другог разреда Девете београдске гимназије са својим наставницима Мирком Димитријевићем и Весном Стојанац посетили су у среду, 20. децембра 2023. године Институт за физику у Београду.

Ученици су у читаоници библиотеке „др Драган Поповић“ најпре упознати са историјом Института и радом истраживача данас. Ученике су дочекали Слободан Бубњевић из одељења комуникација и др Саша Лазовић, заменик директора.

Ученици су након тога имали динамичан дан у ком су посетили Центар за изучавање комплексних система, Центар за неравнотежне процесе, Центар за физику чврстог стања и нове материјале и Центар за фотонику. Истраживачи су ученицима представили теме својих истраживања и опрему коју користе у експериментима.