Око 100 ученика Ваљевске гимназије на Институту за физику

04. децембра 2022.

Око 100 ученика Ваљевске гимназије са наставницима Саром Ристић, Маријом Сиришки, Предрагом Стефановићем и Љубомиром Чигурским посетило је у петак, 02. децембра 2022. године Институт за физику у Београду.

Младим и радозналим гостима Института обратили су се директор др Александар Богојевић, др Марко Војиновић, истраживач из Групе за гравитацију, честице и поља, као и Слободан Бубњевић који води Одељење комуникација Института.

Ученике су затим истраживачи повели у обилазак лабораторија Института – посетили су сва четири центра изврности Института: Центар за чврсто стање и нове материјале, Центар за изучавање комплексних система, Центар за неравнотежне процесе и Центар за фотонику, као и Иновациони центар.

У сваком од центара имали су прилику да се ближе упознају са професијом физичара и других научника, виде како изгледају лабораторије и да чују од истраживача којим темама и питањима се њихови тимови баве.

Аутор фотографија је Бојан Џодан.