170 година биологије у Србији

29. септембра 2023.

У четвртак, 28. септембра, Биолошки факултет Универзитета у Београду обележио је занимљиву годишњицу – 170 година биологије у Србији. Истовремено, ова институција обележила је и свој дан. Том приликом, декан Биолошког факултета, др Љубиша Станисављевић, доделио је плакету др Александру Богојевићу, директору Института, због изузетно блиске и плодотворне сарадње две инстититуције.

Биолошки факултет је обележио годишњицу почетка биолошких истраживања у Србији свечаношћу у Народном позоришту у Београду. Након тога, у Институту за ботанику у Ботаничкој башти „Јевремовац“ одржана је прослава Дана факултета.

На платоу испред Великог стакленика окупили су се сарадници и пријатељи Биолошког факултета, међу којима и већи број истраживача Института за физику у Београду.