Турнир младих физичара

10. октобра 2023.

Након двогодишње паузе, 2. октобра 2023. године почео је нови циклус Турнира младих физичара. Бира се најбољи тим из Србије који ће представљати земљу на 37. међународном такмичењу у Будимпешти. Такмичење је планирано за лето 2024. године, а Србију ће представљати тим од шесторо најбољих ученика.

На првом нивоу такмичења, односно дописном такмичењу, могу учествовати сви заинтересовани средњошколци. Пријаве трају од 2. октобра до 19. новембра 2023. године, а за пријаву је потребно истражити један од 17 проблема, написати и приложити извештај о изабраном феномену. Неопходно је поставити и видео извођења феномена.

Изабрани проблеми, правилник и пример извештаја могу се пронаћи на званичном сајту Турнира младих физичара.

Дописно такмичење ће прегледати стручна комисија, а затим ће 54 најбољих ученика бити позвано на припреме за даље такмичење.

Организатор Турнира младих физичара у Србији је Удружење младих физичара – Спинор које организује такмичење у сарадњи са Физичким факултетом Универзитета у Београду, Институтом за физику у Београду и Друштвом физичара Србије.

Сазнајте више о такмичењу
Турнир младих физичара