Симпозијум физике кондензоване материје

22. јуна 2023.

Институт за физику у Београду, Српска академија наука и уметности, Физички факултет Универзитета у Београду и Институт за нуклеарне науке „Винча“ организују двадесет први Симпозијум физике кондензоване материје (СФКМ) од 26. до 30. јуна 2023. године.

Ова традиционална научна конференција почиње у понедељак, 26. јуна, у 9 часова у Свечаној сали САНУ и окупиће водеће домаће истраживаче, истакнуте научнике из иностранства и дијаспоре. Уз уобичајено учешће физичара из Европе и Северне Америке, ове године биће присутан и већи број научника из водећих истраживачких центара из Народне Републике Кине.

У оквиру конференције биће организована посебна сесија којом ће бити обележен 70. рођендан академика Милана Дамњановића.

Директан пренос Симпозијума
Програм Симпозијума