Додела награде „Марко Јарић“ за 2019. годину

27. јуна 2023.

Свечано проглашење добитника награде „Марко Јарић“ за 2019. годину одржаће се у уторак, 04. јула 2023. године у 12 часова у Свечаној сали САНУ. Реч је о лауреату коме награда није додељена 2020. године услед пандемије ковида 19.

Награда „Марко Јарић“, која се у медијима понекад назива и „Српски Нобел за физику“, додељује се пуних 25 година за изузетне резултате у физици, а награду су добили наши најугледнији истраживачи који раде како у Србији, тако и у иностранству.

Током свечаности у организацији Института за физику у Београду (који финансијски подржава награду), публици и гостима ће се обратити представници Српске академије наука и уметности и Министарства науке, технолошког развоја и иновација, а затим председник Управног одбора Фондације, др Александар Белић и директор Института за физику, др Александар Богојевић, после чега ће награда бити додељена. Након свечане доделе, по традицији, лауреат ће одржати популарно предавање и представити публици своја истраживања.

Фондација „Проф. др Марко В. Јарић“