Куда иду поларони?

24. маја 2024.

(ВИДЕО) Kористећи низ метода рачунарске и теоријске физике, истраживачи Института за физику у Београду проучавају како се кроз материјале крећу поларони – носиоци наелектрисања. Kоје су то методе и због чега су ова сазнања важна, за „Поглед у физику“ објаснили су др Ненад Вукмировић и др Вељко Јанковић из Лабораторије за примену рачунара у науци Института за физику у Београду. Пројекат на ком они раде, Polaron Mobility in Model Systems and Real Materials, финансиран је у оквиру програма Призма Фонда за науку Републике Србије.

Поглед у физику, Еп. 10: Куда иду поларони?
АУТОРИ: Марија Ђурић, Слободан Бубњевић, Јована Николић
СНИМАЊЕ И МОНТАЖА: Алкесандар Мијаиловић
ПРОИЗВОДЊА: Институт за физику у Београду, 2024.

Поглед у физику је видео серијал Института за физику у Београду који и кратким епизодама говори о појединачним пројектима и истраживањима који се спроводе на Институту. Нове епизоде објављују се сваког петка на YouTube каналу Института, сајту и друштвеним мрежама.