ТВ Прва о повратницима у Институту

04. децембра 2023.

Након емитовања 33. епизоде серијала Врт физике под називом „Како зауставити одлив мозгова?“, ова тема је заинтересовала већи број медија, а ТВ Прва је у својој ударној информативној емисији, у Вестима у 18 часова, у петак, 1. децембра 2023. године емитовала прилог о истраживачима који су се из иностранства вратили у Институт за физику у Београду.

За Вести ТВ прве говорили су истраживачи др Игор Прлина и др Марко Војиновић и директор Института, др Александар Богојевић.

„Ми смо институција која је зауставила одлив мозгова. Места за дефетизам и утученост нема“, каже др Александар Богојевић.

Истраживачи др Прлина и др Војиновић су за Вести говорили о свом искуству рада у иностранству и разлозима за повратак у Србију.

СНИМАК ПРИЛОГА: Вести, ТВ Прва, 01. децембар 2023. године