Семинар проф. др Ђорђа Минића на Институту

05. септембра 2023.

У уторак, 5. септембра 2023. године, проф. др Ђорђе Минић (Департман за физику, Virginia Tech) одржао је на Институту за физику у Београду предавање у оквиру семинара Групе за гравитацију, честице и поља.

Предавање под називом „Quantum gravity = Gravitized quantum theory“ одржано је у сали „Звонко Марић“.

Проф. др Ђорђе Минић је добитник награде „Марко Јарић“ за 2020. годину. Ова престижна награда му је додељена, како се у саопштењу жирија наводи, за „изузетан допринос развоју теорије струна и квантне теорије гравитације“.

Услед пандемије ковида 19, лауреат је 2021. године проглашен на онлајн церемонији, а овај долазак проф. др Минића на Институт био је прилика да добије и саму диплому, као и новчани део награде.

Награду је добитнику након предавања у име Фондације „Проф. др Марко В. Јарић“ и Института за физику у Београду, уручио директор Института др Александар Богојевић.