Проф. др Сајмон Стокли

14. новембра 2023.

Гост Института за физику 14. новембра 2023. године био је проф. др Сајмон Стокли са Кембриџ универзитета.

Професор Стокли се бави комерцијализацијом технологија и предузетничким образовањем и суоснивач је компаније Accelerate Cambridge, која подржава технолошке стартапове.

Приликом посете Институту одржао је семинар у оквиру циклуса семинара Иновационог центра. Тема предавања била је „Cambridge Innovation and Enterprise Ecosystem“, а говорио је о наставном плану и програму предузетништва на Кембриџу и Империјал колеџу у Лондону, као и о могућностима у домену иновација и предузетништва у Србији.

Иновациони инкубатор Института за физику у Београду реализује се средствима из Програма формирања и развоја иновационих инкубатора у научно-истраживачким организацијама Министарства науке, технолошког развоја и иновација. Пројекат којим руководи Драгана Перовић развија механизме подршке да иновације из научних лабораторија успешно генеришу нове технике, производе и процесе.