Француска и Институт за физику

11. децембра 2023.

Како ојачати везе између српске и европске науке? На примеру Француске учимо о сличностима и допуњавањима. Специјал Врта физике снимљен је током посете амбасадора Француске у Србији Пјера Кошара Институту за физику у Београду, 2. новембра 2023. године.

„Велика је сличност између Института за физику и института ФЕМТО-СТ, као и других истраживачких установа у Француској. Та сличност се огледа у стварању мостова између различитих дисциплина и успешној валоризацији открића у физици“, рекао је амбасадор Француске.

У видеу поред амбасадора говоре аташе за сарадњу Франсоа-Гзавије Кованди, директор Института ФЕМТО-СТ, проф. др Лоран Ларже, и директор Института за физику у Београду, др Александар Богојевић.

—-

Аутори: Слободан Бубњевић, Марија Ђурић и Јована Николић Живковић
Камера и монтажа: Бојан Живојиновић (Тwотецх Солутионс)
Превод обезбедила Кристина Ђорђевић

Производња: Институт за физику у Београду, 2023.