Састанак Матичног одбора на Институту

01. априла 2023.

На Институту за физику у Београду је у петак, 31. марта 2023. године, одржан састанак Матичног научног одбора за физику.

Матични одбор за физику броји осам чланова и у складу са Законом о науци и истраживањима стара се о квалитету научноистраживачког рада и делатности у области физике. Актуелни матични научни одбор за физику образован је 29. децембра 2021. решењем тада надлежног Министарства просвете, науке и технолошког развоја.

Чланови матичног одбора су: академик Жељко Шљиванчанин, др Михајло Мудринић, проф. др Горан Ђорђевић, др Владимир Ђоковић, проф. др Бранко Дрљача, др Антун Балаж, проф. др Маја Бурић, проф. др Игор Савић. Председник Матичног научног одбора за физику је др Антун Балаж из Института за физику.

Секретар Матичног одбора је Андријана Ивановић из Министарства науке, технолошког развоја и иновација.