Фотоника 2023

28. августа 2023.

Девета међународна школа и конференција PHOTONICA 2023 одржава се од 28. августа до 1. септембра 2023. године у Српској академији наука и уметности.

Ова међународна школа и конференција се од 2007. године одржава сваке друге године у Београду и окупља истраживаче како би разменили сазнања и идеје из области фотонике и подстакли младе истраживаче да се усаврше у овој области. С обзиром да је фотоника једна од изузетно атрактивних наука у модерној физици, као и да многа истраживања имају мултидисциплинарну компоненту, конференција ове врсте привлачи физичаре из више области.

Догађај организују Институт за нуклеарне науке Винча, Српска академија наука и уметности и Оптичко друштво Србије, а Институт за физику у Београду један је од партнера.

Током пет дана биће одржан већи број предавања, туторијала, презентација постера, радионица и тренинга, а поред истраживача биће укључени и партнери из високотехнолошке индустрије.