Обновљен епистемолошки семинар

14. новембра 2023.

Један од најстаријих семинара Института за физику у Београду, посвећен историји науке и теорији сазнања, обновљен је 14. новембра 2023. године.

Семинар је основао проф. др Петар Грујић 1995. године, који је током две деценије организовао више стотина састанака. Вођење семинара од 2017. године наставили су др Ненад Симоновић (Институт за физику), др Милан Ћирковић (Астрономска опсерваторија) и др Александар Белић (Институт за физику).

Семинар се традиционално одржава уторком од 13 часова, а на њему су гостовали угледни филозофи, историчари, астрофизичари, инжењери и бројни други интелектуалци са Универзитета и ван њега.

Обновљени семинар је окупио велики број посетилаца, а предавање је држао Слободан Бубњевић из Одељења комуникација Института за физику у Београду, аутор књиге „Алхемија бомбе“. Бубњевић је на семинару говорио о историји и последицама развоја нуклеарне технологије.

Званична страница Семинара посвећеног историји науке и теорији сазнања