Студенти Високе школе модерног бизниса у Институту

22. децембра 2023.

Група студената Високе школе модерног бизниса из Београда са асистентом на групи рачунарских предмета, Илијом Суботићем, посетила је у четвртак, 22. децембра 2023. године Лабораторију за примену рачунара у науци Института за физику у Београду.

Студенте је дочекао руководилац Лабораторије др Антун Балаж, који им је представио основне методе и циљеве рачунарске физике и како се одвија истраживачки рад помоћу суперрачунара Парадокс. Затим су истраживачи др Марија Јанковић, др Вељко Јанковић и др Марија Митровић Данкулов говорили о специфичним темама којима се у својим истраживањима баве.

Са студентима су разговарали и докторанди Милан Јоцић и Денис Мујо који су им пренели своја искуства рада у овој лабораторији.

Посета је завршена обиласком суперрачунара о чијим особинама је студентима причао др Антун Балаж.