Студенти физике и астрофизике у Институту за физику

24. маја 2023.

Студенти са Департмана за физику Природно-математичког факултета Универзитета у Новом Саду и студенти астрофизике на Математичком факултету Универзитета у Београду посетили су са својим професорима у среду, 24. маја 2023. године, Институт за физику у Београду.

Представници Института су студенте дочекали у читаоници библиотеке „др Драган Поповић“ где је директор Института др Александар Богојевић одржао предавање и представио гостима рад ове научне установе која има статус института од националног значаја за Републику Србију.

Студенти су затим обишли центре изузетних вредности: Центар за чврсто стање и нове материјале, Центар за изучавање комплексних система, Центар за неравнотежне процесе и Центар за фотонику, где су се у разговору са истраживачима боље упознали са радом у лабораторијама и темама којима се истраживачи Института баве.

Током посете студенти су обишли и Иновациони ценатар Института где су имали прилику да чују како наука може да се примени у изради различитих производа.

Фото: Бојан Џодан