Италијански аташе за науку у Институту

21. септембра 2022.

Аташе за науку у амбасади Италије у Београду, Лучано Катани, посетио је Институт за физику у уторак, 20. септембра 2022. године. Посета је организована са циљем даљег јачања сарадње, повезивања кроз инфраструктурне пројекте и оснаживања веза између италијанских и српских истраживача.

Сусрету са Катанијем присуствовали су др Александар Богојевић, директор Института, Иван Петковић, саветник директора за капиталне инвестиције и пројекте и Слободан Бубњевић, руководилац Одељења комуникација.

Током разговора, Катани се упознао са радом Института, исказујући спремност да подстакне јачање узајамних веза. Директор Института је представио капиталне пројекте и подсетио да је један од стратешких партнера Института италијански INFN.

Институт и амбасада Италије већ годинама негују узајамне везе, а Институт је активно учествовао и у научнопопуларним програмима амбасаде.