30 година WWW

05. марта 2019.

Институт за физику у Београду укључује се у глобалну прославу 30 година World Wide Web-а. У сарадњи са Канцеларијом за медије ЦЕРН-а, Одељење за комуникације Института у уторак, 12. марта у 12 часова, у читаоници библиотеке „Др Драган Поповић“ организује отворени видео-пренос из ЦЕРН:

Прослава 30 година глобалне мреже – Web@30

Интернет који познајемо настао је у ЦЕРН-у пре 30 година. „Замислите да буду повезане све информације коју су похрањене на компјутерима“, рекао је сер Тим Бернерс Ли, британски научник који је у марту 1989. као истраживач у ЦЕРН дао предлог из кога ће настати данашњи интернет. Web@30 догађај се одржава у ЦЕРН-у  12. марта у 8 ујутру, док се исти програм на Институту емитује одложено (у погодније време) од 12 часова.

Сазнајте више о учесницима на Web@30 страници.