25. маја 2018.

У циљу проширења сарадње, угледни физичари из Института за науку и технологију Кореје (KIST) посетиће Институт за физику Београду у четвртак, 31. маја. Након обиласка Института, гости из Кореје ће у 12.30 часова одржати кратке презентације својих истраживања у читаоници библиотеке „Др Драган Поповић“. Након презентација, организована је дискусија са истраживачима Института.

Делегацију предводи др Џин Донг Сонг који ће домаћим истраживачима представити корејски Институт и могућности сарадње са Србијом, са нагласком на сарадњи у две области – физици чврстог стања и фотоници. Тим поводом, Донг Сонг ће говорити о новим материјалима, као и апликацијама на 2Д структуре, а његов колега др Мин Чул Парк ће представити разноврсне нове технике визуализације које се развијају на KIST-у.

Посета се организује у сарадњи са Електротехничким факултетом, а координира је др Јелена Радовановић са овог факултета. Доласку на Институт претходи посета Универзитету у Београду.

АПСТРАКТИ:

PSI simple brocher