Годишњица Института за физику

04. маја 2018.

Поводом 57. годишњице оснивања Институт за физику припрема традицоналну свечаност у среду, 9. маја, у 12 часова, у оквиру које ће бити додељене и Годишње награде Института.

Институт за физику у Београду основан је 1961. године. Овом догађају претходио је изузетно убрзани развој физике у послератној Југославији, посебно у области нуклеарне физике. Како се указала потреба да се под једном установом у оквиру Универзитета у Београду обједине све оне друге, не-нуклеарне области, тадашња републичка влада је основала нову институцију.

Оснивачки акт је постао пуоважан 6. маја исте године, што је датум који Институт обележава као свој дан. Након 57 година развоја и неговања научне изврсности, Институт је прошао кроз бројне фазе и на крају, постао први институт од националног значаја за Републику Србију.

Програм годишњице Института
Среда, 9. мај 2018.

12.00 Обраћање директора Института за физику
12.05 Додела Годишњих награда Института
12.15 Свечани семинар добитника годишње награде за научни рад
13.00 Коктел у башти

Видео пренос свечаности која се одржава у сали „Звонко Марић“ биће уживо емитован на Youtube каналу Института и у читаоници библиотеке „Др Драган Поповић“.