Фулбрајтова стипендија др Игору Станковићу

08. фебруара 2023.

Престижна Фулбрајтова стипендија за гостујуће истраживаче у Сједињеним Америчким Државама за 2022/2023 годину додељена је четворици грађана Србије. Један од њих је и научни саветник у Институту за физику у Београду, др Игор Станковић.

Захваљујући томе, др Станковић ће током шест месеци на Калифорнијском универзитету у Мерседу, у САД, истраживати интеракције јонских течности и воде у групи професорке Ешли Мартини. Посебан фокус његовог истраживања је разумевање механичких и транспортних особина јона битних за примене у повећању енергетске ефикасности и развоју одрживих извора енергије.

Угледни Фулбрајтов програм је установљен 1946. године и намењен је професорима, истраживачима и студентима постдипломских студија. Стипендија им омогућава учешће у образовним и истраживачким програмима у Сједињеним Америчким Државама.