Ученици Електротехничке школе „Никола Тесла“ на Институту за физику

10. априла 2023.

Око четрдесет ученика Електротехничке школе „Никола Тесла“ из Београда посетило је у петак, 7. априла 2023. године, Институт за физику у Београду. Ученици су са наставницом енглеског језика, Александром Турчиновић, и наставницом физике, Јасмином Радусин, дочекани у Читаоници библиотеке „др Драган Поповић“ где су добили основне информације о Институту за физику, а затим су кренули у обилазак лабораторија.

Гости Института су посетили Центар за изучавање комплексних система и Центар за фотонику где су им истраживачи представили теме којима се баве и на који начин у свом истраживачком раду траже одговоре на питања. Интересовање ученика за рад истраживача је било велико, а међу њима је било и оних који су се интересовали како могу да постану истраживачи.