Светска банка у Институту

22. маја 2024.

Представници делегације Светске банке посетили су у среду, 22. маја 2024. године Институт за физику у Београду где су разговарали са управом Института. У оквиру редовне мисије ове институције, гости су у срдачној и конструктивној атмосфери разговарали о напретку и изазовима у реализацији Пројекта акцелерације иновација и подстицања раста предузетништва у Републици Србији (Serbia Accelerating Innovation and Growth Entrepreneurship Project, SAIGE), у коме учествује Институт за физику у Београду.

Представници Института на челу са директором др Александром Богојевићем изразио је задовољство до сада постигнутим резултатима и видиљивим ефектима овог пројекта који се на Институту спроводи од децембра 2021. године.

SAIGE је пројекат који се финансира и реализује кроз партнерство Републике Србије, Светске банке и Европске уније, са циљем додатног улагања у науку, технолошки развој, иновације и иновативно предузетништво.