Како се рађа, а како пропада колективно поверење

17. маја 2024.

(ВИДЕО) Шта је то колективно поверење? Kако оно настаје у онлајн заједницама, а због чега се у одређеним околностима разграђује? На Институту за физику у Београду, под руководством др Марије Митровић Данкулов из Лабораторије за примену рачунара у физици, спроводи се пројекат CTRUST у области социјалне физике који трага за одговорима управо на ова питања. У пројекту финансираном од стране Фонда за науку Републике Србије као партнерске установе учествују и Институт Винча и Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду.

Поглед у физику, Еп. 9: Како се рађа, а како пропада колективно поверење
АУТОРИ: Марија Ђурић, Слободан Бубњевић, Јована Николић
СНИМАЊЕ И МОНТАЖА: Алкесандар Мијаиловић
ПРОИЗВОДЊА: Институт за физику у Београду, 2024.
Поглед у физику је видео серијал Института за физику у Београду који и кратким епизодама говори о појединачним пројектима и истраживањима који се спроводе на Институту. Нове епизоде објављују се сваког петка на YouTube каналу Института, сајту и друштвеним мрежама.