Додела награде „Марко Јарић“

09. марта 2023.

Свечано проглашање добитника престижне награде „Марко Јарић“ одржаће се у петак, 17. марта 2023. године у 12 часова у Свечаној сали САНУ.

Награда „Марко Јарић“, која се у медијима понекад назива и „Српски Нобел за физику“, додељује се пуних 25 година за изузетне резултате у физици, а награду су добили наши најугледнији истраживачи који раде како у Србији, тако и у иностранству.

Током свечаности у организацији Института за физику (који финансијски подржава награду), публици и гостима ће се обратити председник Управног одбора, др Александар Белић, управитељ Фондације „Проф. др Марко В. Јарић“, проф. др Петар Аџић, директор Института за физику, др Александар Богојевић, председник овогодишњег жирија за доделу награде, проф. др Милан Тадић, као и почасни гост, после чега ће награда бити додељена. Након свечане доделе, по традицији, лауреат ће одржати популарно предавање и представити публици своја истраживања.

Фондација „Проф. др Марко В. Јарић“