Директор Института на Радио Београду

25. марта 2024.

„Ми ћемо увек бити доминантно институција са кључним експертизама из области физике и придружених технологија. Али, физика је базична наука која додирује велики број других дисциплина. Оно што је најинтересантније је да управо на тим додирима често је најплодније тло“, рекао је др Александар Богојевић, директор Института за физику у Београду гостујући у емисији „Хоћу да знам“ Радио Београда 2.

Др Богојевић је у емисији гостовао у четвртак, 21. марта 2024. године, а са аутором др Томицом Мишљеновићем је разговарао о бројним актуелностима на Институту међу којима су додела награде „Марко Јарић“, посета Фернанда Феронија, из Националног института за нуклеарну физику (INFN) у Италији и иновациони пројекти.

Емисија „Хоћу да знам“ посвећена је популарној науци и емитује се н Радио Београду 2 од 2020. године. Аутор је др Томица Мишљеновић.

Фото: Бојан Џодан/ИПБ