Група научника из Румуније који сарађују са Лабораторијом за плазму и ласере Института за физику у Београду, посетили су Институт у четвртак, 18. јуна.
Гости Института били су проф. др Јон Михаилеску, др Андреј Попоеску и Сабин Михаи из румунског Националног института за ласере, плазму и радијациону физику (INFLPR, Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Laserilor, Plasmei și Radiației), а њихови домаћини били су др Миливоје Ивковић и др Иван Трапарић из Лабораторије за плазму и ласере.
Током посете Институту, делегацију је примио в.д. директора Института за физику у Београду, др Владимир Срећковић. Састанку, на ком се говорило о сарадњи у области истраживања плазме и ласера, присуствовао и проф. др Мирослав Кузмановић, декан Факултета за физичку хемију Универзитета у Београду.


