Институт добио средства за промоцију науке

10. јула 2018.

[:sr]

Фото: Предшколска установа „Повратак природи“

Поводом овогодишњег Дана науке који се у Републици Србији већ осам година обележава 10. јула, на рођендан Николе Тесла, у Ректорату Универзитета у Београду организована је свечаност за добитнике средстава на овогодишњем Јавном позиву Центра за промоцију науке.

На скупу, на коме је говорио и министар просвете, науке и технолошког развоја, Младен Шарчевић, представљени су добитници којима су уручене плакете „за унапређење промоције и популаризације науке у оквиру Јавног позива Центра за промоцију науке“.

Уз друге организације, Институт за физику у Београду добио је на овом Јавном позиву средства за реализацију пројекта „Медијска лабораторија“. У оквиру одобреног пројекта, од јесени ће се на Институту организовати Школа научног новинарства.

Фотографија приказује новог вршиоца дужности директора Центра за промоцију науке, др Марка Крстића, са члановима Одељења комуникација Инститита који реализују ]пројекат „Медијска лабораторија“.

Фото: Милован Миленковић/ЦПН