Престанак родно заснованог насиља

04. марта 2022.

Институт за физику у Београду учествује у европском интер-универзитетском пројекту UniSAFE – Ending Gender Based Violence (GBV) који има за циљ искорењивање родно заснованог насиља у универзитетским срединама и научно-истраживачким организацијама. У пројекту учествује више од 45 универзитета и НИО из 15 земаља, а Универзитет у Београду има статус придруженог партнера.

У циљу пројекта Универзитет у Београду и сви његови факултети и институти од понедељка, 7. марта 2022. године, спроводе емпиријско истраживање о родно заснованом насиљу. Том приликом почеће прикупљање података и на Институту за физику.

Како тим пројекта наводи у саопштењу, резултати пројекта ће бити преточени у конкретне препоруке и алате за смањење родно заснованог насиља у високошколским и другим научним организацијама.

Више информација о пројекту UniSAFE