Награда за Ану Вранић и Тијану Раденковић

[:sr]

Ана Вранић

Тијана Раденковић

Ана Вранић и Тијана Раденковић, истраживачи-приправници Института за физику у Београду овогодишње су добитнице награде Фонда „Проф. др Љубомир Ћирковић“ за најбољи мастер рад одбрањен на Физичком факултету Универзитета у Београду.

Оне су своје мастер радове урадиле на Институту, и то Ана Вранић под менторством др Дарка Танасковића, а Тијана Раденковић под менторством др Марка Војиновића. Након мастер студија, Ана и Тијана су уписале докторске студије физике и ангажоване су на Институту на пројектима основних истраживања.

Награда се додељује у част покојног професора Љубомира Ћирковића и њом се награђује  најбољи магистарски рад одбрањен на Физичком факултету у току протекле године. Додела награде одржана је у среду, 10. октобра 2018. године, на Дан Физичког факултета.

Честитамо Ана Вранић и Тијана Раденковић!