Представљање програма Доказ концепта

19. септембра 2019.

У понедељак, 23. септембра, у 12 часова у сали „Звонко Марић“ Института за физику биће представљен нови програм подршке иновацијама „Доказ концепта“ (Proof of Concept). Програм покреће Фонд за иновациону делатност са циљем да подржи трансформацију резултата истраживања у комерцијалне или друштвено корисне производе.

Програм ће пружати финансијску и менторску подршку у анализи тржишта и тестирању идеја, а 17. септембра отворен је јавни позив преко ког истраживачи могу да пријаве своје пројекте. Позив је отворен до 18. новембра, а до тада ће Фонд за иновациону делатност организовати радионице на којима ће се заинтересовани истраживати упознати са детаљима програма.

Представљање програма „Доказ концепта“ на Институту за физику организује Иновациони центар Института који је у сталној потрази за идејама које могу бити потребне тржишту. Иновациони центар Института за физику пружа помоћ у развоју нових сервиса, производа и технологија и партнер је у развоју иновација.