Лабораторија за спектроскопију плазме и ласере

О ЛАБОРАТОРИЈИ

Лабораторија за спектроскопију плазме и ласере део је Центра за фотонику Института за физику Универзитета у Београду.

Лабораторију је основао академик Никола Коњевић раних седамдесетих година двадесетог века. У својој дугој историји, Лабораторија је мењала локације у Београду – најпре је била смештена на 4. спрату Природно-математичког факултета у Београду, затим на Одељењу за примењену физику Института за физику (Улица Маршала Бирјузова ), затим на Институту за примењену физику (1980-1983) и коначно од 1983. године до данас је део Института за физику на данашњој адреси у Земуну.

Истраживачке области Лабораторије су експериментална физика гасних пражњења и нискотемпературна плазма, затим атомска и молекуларна емисиона спектроскопија, развој и примена ласерских техника и технологија, као и друге сродне области.

Руководилац лабораторије је др Миливоје Ивковић.

НАШИ ИСТРАЖИВАЧИ

др Миливоје Ивковић, научни саветник