Институт на Српско-грчком пословном форуму

14. фебруара 2024.

Представници Института за физику у Београду учествовали су на Српско-грчком пословном форуму који је одржан у понедељак, 12. фебруара 2024. године у Палати Србија. На форуму чији је организатор Привредна комора Србије своје пројекте је презентовало више од 160 компанија из Србије и Грчке.

Институт за физику у Београду је представио своје иновационе пројекте који се финансирају из Програма формирања и развоја иновационих инкубатора у научно-истраживачким организацијама, који финансира Министарство науке, технолошког развоја и иновација.

Након пленарног излагања, представници Института су одржали серију B2B састанака са привредницима из Србије и Грчке.

Иновациони инкубатор Института за физику у Београду реализује се средствима из Програма формирања и развоја иновационих инкубатора у научно-истраживачким организацијама Министарства науке, технолошког развоја и иновација. Пројекат којим руководи Драгана Перовић развија механизме подршке да иновације из научних лабораторија успешно генеришу нове технике, производе и процесе.