Сарадња са организацијом World Minds

05. септембра 2018.

[:sr]

Лидери организације World Minds посетили су у уторак, 4. септембра 2018. Институт за физику у Београду како би са нашим истраживачима разговарали о евентуалној примени идеја из науке. Представници ове међународне организације састали су се са директором Института за физику, др Александром Богојевићем и са директорком Иновационог центра Института, др Маријом Мировић-Данкулов.

Поред истраживача, састанку је присуствовао и представник Министарства просвете, науке и технолошког развоја које је представљао др Саша Лазовић, помоћник министра за технолошки развој, трансфер технологија и иновациони систем,

World Minds је заједница лидера у науци, пословном свету и уметности чији је циљ управо да подстиче размену великих идеја и новог начина сагледавања света. Основана у Швајцарској, ова организација чланове стиче искључиво по позиву. Од прошле године, Република Србија је и формално партнер ове организације која је започела сарадњу са Владом и више установа у земљи.

На Институт за физику у Београду представници World Minds (на слици) дошли су како би се упознали са идејом Теслаграма, нове технологије осмишљене и патентиране на Институту, која користи биолошке структуре крила лептира за заштиту документа, новчаница, података, уметнина, производа…