Др Пасквале Калабрезе

23. децембра 2017.

У оквиру традиционалног ИПБ колоквијума данас је на Институту предавање одржао добитник два ЕРЦ гранта, проф. Паскале Калабресе из Међународне школе за напредне студије у Трсту, Италија (SISSA – International School for Advanced Studies).

Он је одржао предавање са врло провокативном темом: Entanglement and thermodynamics in non-equilibrium isolated quantum systems. „Покушавамо да нађемо најједноставнији начин да се суочимо са физиком квантних система који нису у равнотежи“, објаснио је Пасквале који је одржао последњи семинар на Институту за физику у 2017. години.

Након предавања  др Калабрезе је говорио и о науци у Србији и Италији па је поручио: „Квалитетне установе попут вашег Института на којима се изучава фундаментална наука су од прворазредног значаја за једно друштво какво је Србија“.