Како смањити штету

24. септембра 2018.

Уочи Светског дана здравља животне средине, у оквиру пројекта “Harm reduction иницијатива” који се реализује на Институту за физику у Београду, „Наука кроз приче“ организује трибину „Како смањити штету“.

Трибина се одржава у уторак, 25. септембра у 18 часова у Импакт Хабу (Impact Hub), Македонска 21, Београд.

На трибини говоре:

1. др Марија Митровић Данкулов, руководилац Иновационог центра Института за физику у Београду;
2. др Невена Буђевац, психолог, Лабораторија за експерименталну психологију;
3. Жељко Ђурић, шеф развоја бренда Тесла, Comtrade,
4. Тамара Станковић, директорка корпоративних послова за југоисточну Европу, Philip Morris International и
5. Урош Радојевић, специјалиста одрживог развоја, Dehlaize Srbija.

Модератор трибине је Слободан Бубњевић, из Одељења за комункације Института и један од коуредника Науке кроз приче.

Шта је Harm reduction? Човек несмањеном жестином наноси штету природном окружењу, али није једноставно, а понекад је и практично немогуће, променити људско понашање, ма колико се оно чинило штетним по околину. На срећу, испоставља се да се штета понекад може смањити применом нових технологија.

Спектар програма и јавних политика које покушавају да минимизирају штете полазећи од тога да људи неће мењати своје штетне навике, устаљено се назива Harm reduction (смањење штете).

У намери да испитамо колико је овакав приступ присутан у Србији, какве технологије се развијају и шта су изазови, уочи Светског дана здравља животне средине окупили смо представнике неколико компанија и научнике из више области на трибини у Импакт Хабу.

Прочитајте више на: