„Покрени се за науку“ за Борислава Васића

22. маја 2018.

[:sr]

Истраживач са Института за физику у Београду, др Борислав Васић један је од овогодишњих добитника стипендије у програму „Покрени се за науку“.  Уз још 13 истраживача из других институција, др Васић је добио стипендију на основу постигнутих научних резултата у досадашњем раду.

Као један од истраживача у Центру за физику чврстог стања и нове материјале на Институту, др Васић се бави истраживањима наноструктура и између осталог, дводимензионалног материјала будућности, графена. Васић je докторирао у Београду, а постодокторске студије завршио је у Линцу у Аустрији.

Покрени се за науку“ је иницијатива у оквиру које се већ трећу годину за редом додељују стипендије успешним домаћим истраживачима, који се бирају кроз два круга селекције. Иницијативу помаже компанија Филип Морис, а вредност стипендије износи 600.000 динара.

Свечана додела овогодишњих стипендија организована је у Научно-технолошком парку на Звездари,у среду, 23. маја.[:]