Новогодишњи семинар

16. децембра 2019.

Последње недеље децембра и ове године на Физичком факултету у Београду окупиће се истраживачи који су основне студије завршили на Београдском универзитету, а тренутно похађају доткорске и постдокторске студије у иностранству. Млади истраживачи ће од понедељка 23. до петка 27. децембра 2019. године у оквиру Новогодишњег семинара говорити о темама из области физике и сродних дисциплина којима се баве у свом раду на иностраним факултетима и институтима.

Предавања се одржавају у Физичком амфитеатру (сала 661) у два термина, од 18 и 19 часова.

Један од учесника Новогодишњег семинара је и др Вељко Јанковић, истраживач Центра за проучавање комплексних система Института за физику у Београду, који је тренутно на постдокторским студијама на Карловом универзитету у Прагу. Др Јанковић ће у среду, 25. децембра, од 19 часова одржати предавање под називом „Фотосинтеза на ветрометини: судар физике, хемије и биологије“.

Програм Новогодишњег семинара 2019